Ekologiškas kuras – svarus indėlis išsaugant gamtą

Malkona, eko kuras, medžio pjuvenų garanulės, prekyba, atvežimas, nuolaidų kortelė, telšiuose transportas - nemokamas

Smulkintos medienos granulės – švarus, ekologiškas ir tausojantis aplinką biokuras. Kuro granulės gaminamos iš biomasės ir medienos atliekų, šis kuras vienas iš populiariaisių atsinaujinančių energijos šaltinių rūšių. Granules naudoti šildyti namus, kitas gyvenamąsiais, visuomeninės paskirties ar net gamybines bei pramonines patalpas yra vienas efektyviausių būdų. Tai patvirtinta nepriklausomų ekspertų.

Medienos granulės gaminamos iš medienos pjuvenų ir drožlių specialia įranga, aukštu slėgiu suspaudžiant susmulkintą masę. Gamybos proceso metu nenaudojami jokios papildomos rišančiosios medžiagos ar chemikalai. Tai grynas, be jokių priemaišų natūralus produktas.

Kūrenant granules į aplinką neišskiriamos jokios kenksmingos medžiagos. Šiluminė vertė siekia 4500 – 5300 kcal/kg. Granuliavimo proceso metu, veikiant dideliam slėgiui aukštoje temperatūroje drėgmė išgaruoja, tokiu būdu pagamintų medžio granulių drėgmė – vidutiniškai tik 8 – 10%. Praktiškai visi medienos granulių degimo produktai natūraliai įsisavinami augalų, t.y. gamtoje sukuriamas uždaras CO2 ciklas.

Perkant kurą verta įsitikinti, kad medienos granulės būtų sausos, be priemaišų, kietos, netrupančios, be jokių svetimkūnių ir drožlių nuobirų. Patartina granules laikyti sausoje patalpoje, kad negautų tiesioginio drėgmės poveikio. Atvirame ore granules galima laikyti kelis mėnesius, oro drėgmė jas veikia lėtai. Kitu atveju, granulės lengvai sugeria menkiausią drėgmę, išbrinksta ir vėl virsta drožlėmis. Į polietilenines pakuotes fasuotų granulių saugojimo laikas – neribotas.

Geriausias savybes kūrenimui katiluose turi šviesiosios, medienos spalvos granulės. Joms sudegus lieka mažiausiai pelenų, kadangi šios rūšies medžio granulės pagamintos iš švarios bežievės išdžiovintos medienos. Gaminant produkciją dažniausiai žaliavai naudojama obliuotos medienos skiedros arba susmulkintos jos atraižos.

Smėlio ar net rudą atspalvį turinčios granulės gali būti tokios pat geros ir kaitrios kaip šviesiosios, tačiau jos pagamintos iš drėgnų pjuvenų, kurias prieš granuliavimo procesą gamintojai džiovina. Šio proceso metu mediena kiek tai oksiduojasi ir įgauna tamsesnį atspalvį.

Žinotina, kad kuo granulės tamsesnės ir pilkesnės, tuo didesnė rizika, kad jos turi didesnį nesudegančių dalelių kiekį, kuris po medienos masės sudegimo lieka degiklyje. Taigi kūrenant ilgesnį laiką šios rūšies granulėmis, degiklį teks dažniau valyti. Sudegus medžio granulėms pelenų ir smėlio kiekis gali siekti 0,5% – 1,5% iš sudegintos talpyklos kiekio.