Pasirink pigiausią kuro rūšį ir užsisakyk

Malkona, durpių briketai, prekyba, Telšiai

Durpių briketės dažniausiai naudojamos kaip pagrindinis kuras, taip pat gali būti panaudoti lengviau ir greičiau uždegti kitas kuro rūšis, pvz. akmens anglį. Galime pasakyti, kad durpės – ‘jauna anglis’, – jose yra daug anglies. Durpių briketų kaloringumas – daugiau nei tris kartus didesnis negu sausų malkų. Tuo pačiu, durpių sudėtyje yra mažai kenksmingų, nedegių likučių, priemaišų ir nešvarumų, nedidelis kiekis sieros, todėl durpių briketai degdami ženkliai mažiau teršia aplinką.

Dar vienas durpių briketų privalumas – kompaktiškas sandėliavimas. Durpių briketai – lengvi, jų užkrovimas kūrenimui, sandėliavimas nesukelia nepatogumų. Nereikia varginti nugaros sunkiais nešuliais, kaip nešiojant malkas arba anglis. Sandėliuoti briketus sausoje, gerai vėdinamoje patalpoje galima neribotą laiką, tereikia juos saugoti nuo atviros ugnies ir įkaitusių daiktų. Kūrenant durpių briketus lengviau palaikyti švarą katilinėje – briketai nedulka taip smarkiai kaip anglis, nuo jų byra mažiau šiukšlių nei nuo malkų.

Durpių briketų degimo laikas yra 5-7 kartus ilgesnis nei malkų, ir tik šiek tiek mažesnis nei akmens anglies. Durpių briketai kaip kuras lengvai užsidega ir suteikia sklandų nuolatinį, pastovų degimą. Tai – ekologiškai švarus produktas. Ekspertai tvirtina, kad laikui bėgant, durpės gali būti reali alternatyva tradiciniam kurui – anglims, naftai ir dujoms. Durpių kuras turi privalumų, palyginus su anglies ir mazuto kuru, dėl mažesnės taršos. Elektrinių, naudojančių durpių kurą, išmetamų teršalų kiekis – žymiai mažesnis.

Jei darbe praleidžiate visą dieną, ir malkomis kūrenama krosnis užgęsta, verta išbandyti durpių briketus. Jie dega gerokai ilgiau nei malkos, tad vakare sugrįšite į šiltus ir jaukius namus. Tai labai patogus pasirinkimas ir turintiems nedideles krosnis. Be to, kaip minėjome, durpės dega tolygiai, tad namuose ne taip juntamas temperatūros svyravimas.

Gyvenantiems nuosavame name ir turintiems žemės, naudojamos užsiauginti daržovių savo ir šeimos reikmėms, galime prie visų gerųjų durpių briketų savybių pridėti, kad durpių briketų pelenai yra geros ir, dar svarbiau, ekologiškos, pagal savo sudėtį natūralios kilmės trąšos.